Fotograf/fotografka

Podmínky pro splnění odbornosti: 

- Panoramatická fotografie. Najdu zajímavý výhled na město nebo krajinu v okolí bydliště a na sérii 4 panoramatických fotografií jej zachytím v různých situacích (denní doba či roční období, svátky apod.). Pro sérii vymyslím jméno, fotografie nechám vytisknout a vystavím je v klubovně.

- Oddílové fotografování. Po dobu alespoň jednoho roku pravidelně fotografuji činnost oddílu a přispívám do jeho webové galerie, časopisu, kroniky nebo na nástěnku

- Fotoromán. Ve spolupráci s oddílem (pokusím se zapojit všechny členy – děti) zhotovím fotoromán s příběhem o délce alespoň 15 snímků. Dílo zveřejním v časopise, na nástěnce nebo webových stránkách.

- Tematická série. Vytvořím tematickou sérii alespoň 20 fotografií (např. rostliny, zvířata, architektura apod.). Fotografie nechám vytisknout a vytvořím pro ně složku. Časem takto může vzniknout celý oddílový fotoatlas.

- Návštěva výstavy. Navštívím jednu fotografickou výstavu (např. Czech Press Photo) nebo se zúčastním debaty s profesionálem či profesionálkou.

 

Podmínky pro splnění odbornosti mladší kategorie:

- Panoramatická fotografie. Najdu zajímavý výhled na město nebo krajinu v okolí bydliště

- Oddílové fotografování. Po dobu alespoň jednoho roku pravidelně fotografuji činnost oddílu a přispívám do jeho webové galerie, časopisu, kroniky nebo na nástěnku

- Fotopříběh. Ve spolupráci s oddílem (pokusím se zapojit všechny členy – děti) zhotovím fotoromán s příběhem o délce alespoň 8 snímků. Dílo zveřejním v časopise, na nástěnce nebo webových stránkách. 

- Tematická série. Vytvořím tematickou sérii alespoň 10 fotografií (např. rostliny, zvířata, architektura apod.). Fotografie nechám vytisknout a vytvořím pro ně složku. Časem takto může vzniknout celý oddílový fotoatlas.