Novinky

Cesta za tajemným skřítkem Berounska - I.

14.01.2021 17:12
První místo, kde se podle tajných informací z dobře informovaných zdrojů vyskytnul vámi hledaný skřítek, je přímo ve městě. Uprostřed městské zástavby se tyčí zelený ostrov. Místo klidu, odpočinku a sportovního vyžití. Jeho součástí je medvědárium a na vrcholu se tyčí rozhledna. Pro vás není jistě těžké zjistit kam se vydat. Tak ani úkol pro začátek nebude moc těžký.
 
Cestou za skřítkem, který se skrývá na rozhledně se zastavte u medvědů. Symbol medvěda má město Beroun ve znaku i na svém praporu. Zjistěte dvě data. První, kdy se medvědi Vojta, Kuba s Matějem narodili a druhé smutné, kdy nás jeden z medvědů opustil a který to byl. Zjištěné údaje zapište do listiny ke svému jménu v místě nálezu. Ač jdete hledat na rozhlednu. Dobře prohledejte i most vedoucí k ní. Našli jste?
 
Vezměte si jeden kousek a nezapomeňte se zapsat do listiny dle pořadí. Vše, co najdete, pak opět pečlivě uschovejte pro další hledače.
 
Všem přeju hodně štěstí.

Cesta za tajemným skřítkem Berounska

12.01.2021 18:00

Ahoj Bobři.

Doba je zlá a neumožňuje nám se scházet na pravidelných schůzkách. To neznamená, že činnost oddílu úplně zkončila. Sami jste již poznali, že máme snahu vás i nadále nějak zaměstnávat. Ať už kvízem pro pobavení nebo společnými výlety s vašimi rodiči do přírody za krásami  naší vlasti.

Doneslo se nám z dobře informovaných zdrojů, že v Berouně a jeho blízkém okolí se vyskytuje tajuplný skřítek. Skřítek je to neposedný, hravý a tájnůstkářstký. Čas od času dá o sobě vědět, kde se nachází, ale odhalit se nedá jen tak snadno. Bude se skrývat, bude si s vámi hrát, bude vás zkoušet.

Každý čtvrtek dostanete zprávu, kde byl naposledy zpatřen a pár informací, které vám jej pomohou najít. Neklesejte na duchu, když to nebude hned na poprvé a vyčkejte na další nové zprávy.

Tak co jdete do toho? Máte chuť na malé dobrodružství a hledání toho vzácného skřítka? K tomu získáte nějaké body do bodování pro sebe i svou skupinu a třeba i něco dobrého na zub.

Na výpravy za skřítkem si nezapoňte vzít povinnou výbavu na schůzku, pevné boty a vhodné oblečení do přírody. Do batůžku si taky přibalte svačinu a teplý čaj.

Budeteli mít chuť, pořizujte z vašich výprav za skřítkem foto, o které se můžete podělit s ostatními. Pozor však na to co ukazujete, aby jste neprozradili ostatním něco co nechcete, třeba by jim to usnadnilo hledání.

Přejeme vám mnoho zdaru.

 

MÍSTOPIS

14.12.2020 16:00

Ahoj všichni!

vzhledem k situaci se bohužel nemůžeme scházet na pravidelných schůzkách.... To ale neznamená, že se budeme flákat a tak spouštíme hru MÍSTOPIS, která vyžene Vás (nás) ven na výlety po okolí a ještě díky tomu navíc získáte pár bodů do oddílového bodování. Někdy to budou body skoro zadarmo, jindy podmíněné úkolem, a proto i odměna bude v různé výši (od 1 bodu do 10 bodů). Kromě dlouhodobých úkolů se mohou objevit i časově či počtem vyplnění omezené bleskovky. Úkoly jsou popsány ve sdíleném wordovém dokumentu (aby mohly být průběžně doplňovány). 

Přístupný je zde přes tento odkaz:  https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=530ADBA5887E3466!2395&ithint=file%2cdocx&authkey=!AOLyhPXInCIKXtI

Fotky spolu s odpovědmi posílejte na adresu mistopis.bobr@gmail.com a do předmětu napište „MÍSTOPIS“. Také se nimi můžete pochlubit do komentářů pod příspěvkem na facebooku (https://www.facebook.com/groups/tombobrberoun). S otázkami či postřehy ke hře se obracejte na mě a to na emailu lenkahele@gmail.com nebo třeba do whatsapp na tel. 731 606 873.

 

Přerušení činnosti

09.10.2020 14:00

Na základě mimořádných opatření jsme nuceni přerušit schůzky i plánovanou náhradu za podzimní akci a to pro zatím na 14 dní, tedy od 12. 10 do 25. 10. 2020.
 

Podzimní víkend v Dobřívě zrušen

01.10.2020 00:00

Vzhledem k epidemiologickým opatřením musíme zrušit vícedenní dětskou podzimní akci v Dobřívě plánovanou na 16.-18. října.

Bude-li to možné, pokusíme se zrealizovat alespoň nějakou jednodenní výpravu. Do Dobříva se snad podíváme příští podzim.

Dospělácká podzimní akce Znojmo

25.09.2020 15:00

Proč se alespoň netěšit na začátek podzimu, kdy čeká oddílové dospěláky prodloužený víkend v moravském Znojmě (letos můžete přibrat i vlastní či vyženěné potomstvo, které je stejně většinou do turistiky přihlášené). Podrobnosti jsou v příloze, podstatné je, že do 30. dubna mají přednostní právo se přihlásit členové oddílu. Od 1. května 2020 se můžou hlásit i ostatní přátelé. Hlaste se u Olina na tel. 731 606 872 nebo e-mail HelesicO@seznam.cz

Podzimní Berounka

18.09.2020 16:00

Jedeme v termínu 18.-20.9.  dolní úsek Berounky po proudu od naší loděnice (co víme tak asi poprvé v historii našeho oddílu). Bagáž vezmeme na lodích, kempy na spaní Srbsko a Dobřichovice, strava a stany vlastní, cena pro členy oddílu je 100 Kč (splatná při odjezdu)

Sraz na loděnici v pátek v 16 hod, odplutí 16:30, konec neděle v 18:00 též na loděnici. Kapacita akce a náklaďáku na cestu zpět je 18 plast. lodí a bagáž. 

Lidé se budou vracet vlakem. Přednostní účast pro stávající členy oddílu přihlášené na mail: Filip.Zacek@seznam.cz nebo tel. 774214916 do 9.září 2020. Sraz na loděnici v pátek v 16 hod, odplutí 16:30, konec neděle v 18:00 též na loděnici. 

První oddílová schůzka po prázdninách

10.09.2020 16:00

První poprázdninová schůzka bude v oddílové klubovně ve čtvrtek 10.září v 16:00. Vemte s sebou oblečení, ve kterém můžete jít na vodu  :O)

Připomínáme rodičům, že nové čeny bereme až od 8 let.

Výlet do JumpParku za účast na předchozích akcích

05.09.2020 09:30

Ahoj, prázdniny jsou už téměř u konce a to znamená, že je tu výlet do JumpParku za odměnu!

Sejdeme se všemi, co dostali poukázku v sobotu 5. 9. 2020 v 9:30 na autobusovém nádraží v Berouně, odkud autobusem přejedeme na do Prahy na Zličín a pak už je to jen kousek do JumpParku na Zličíně. Návrat je naplánován autobusem v 13:20, rovněž na autobusové nádraží. Skákání je možné pouze v protiskluzových ponožkách, můžou mít své, nebo si je děti mohou zakoupit na recepci za 50,- Kč. Nabízí tři různé velikosti S (30–35), M (36–39), L (40–45).

S sebou: pití, svačinu, protiskluzové ponožky a sportovní oblečení, školní průkazku s fotkou.

Potvrďte mi prosím účast dětí do konce tohoto týdne, abych mohla zarezervovat místa.

Těšíme se na Vás!

 

Berounka 5.-7. června

05.06.2020 16:00

Ahoj kamarádi vodáci,

o víkendu 5.-7. června nakonec náš Bobří oddíl vyrazí na Starou řeku - Berounku. Vzhledem k různým omezením, která jsou neustále vyhlašována a zase rušena se do ničeho většího nechceme pouštět.
Pokud se něco nezmění, což se klíďo může stát, v pátek v 16:00 naložíme lodě na oddílové loděnici a vyrazíme směr Chrást u Plzně. Ještě k večeru dáme lodě na vodu a popoplujeme  cca 6 km do tábořiště Valentovský mlýn. V sobotu pak 16 km na Kobylku, a v neděli 14,5 km do tábořiště u Potůčků, kde by měla být naše konečná. Návrat do Berouna předpokládáme po 17 hod.
Všechny věci si povezeme na lodi, takže si sežeňte opravdu vodotěsná zavazadla, do kterých se vám vejde váš spacák, karimatka, stan, náhradní oblečení a obuv, pláštěnka, čepice, jídlo, peníze, pití .... 
Nošení roušek ne vodě není dovolené :O)  a pevně věříme, že do té doby bude tato povinnost zrušena i jinde, ostatně jsme jedna velká vodácká rodina a je třeba počítat s tím, že spát ve stanu v roušce se fakt nedá...
 
Přihlašte se prosím do 24.5. mailem na filip.zacek@seznam.cz nebo SMS na ptákofon:  774 214 916
Cena vychází cca 300 Kč na člověka, dotovaná cena pro členy oddílu je 100 Kč. Platba hotově v autobusu.
Dětské posádky a spaní ve stanu se domluví spolu s vedoucími při tréninku na vodě ve čtvrtek 28.5.  a  4.6.   (v čase běžné schůzky)
 
AHOJ !
Filip Žáček

Oddílové schůzky - trénink na vodě

21.05.2020 16:00

Pravidelná činnost oddílu začne ve čtvrtek 21.5. v obvyklém čase 16:00 až 18:00. Přijďte prosím včas, oblečeni na vodu. Činnost, bude zatím probíhat převážně na řece, budou-li zrušena povinnost nosit venku roušky, přijde na řadu i pěší turistika a hry. Počítejte s omezeným využitím zázemí základny (zatím se nesmí používat spol. šatny, sprchy atd.). K mání již jsou objednaná oddílová trika  - zelené i vodácké, cena 200 Kč/ks.

ČERVNOVÁ BEROUNKA PLNĚ OBSAZENA

20.05.2020 18:35

Kapacita akce Berounka je k 20.5. k 18 hod. plně obsazena. Doufáme, že všichni, kteří chtěli jet jsou přihlášeni.

Těším se, že se uvidíme na vodě. Pták

Hořcová výzva - ani doma nezahálíme

04.04.2020 14:44

Ačkoli je doba roušková, a nejen Velikonoce budeme trávit doma, všichni členové oddílu dostali možnost zapojit se do soutěže Hořcová výzva, která probíhá v období 1.4.-17.5. Cílem je individuální plnění 100 úkolů různé náročnosti a bodové hodnoty (podrobnosti máte v mailu od Sabiny).

Některé úkoly jsou brnkačka, ale některé jsou opravdu náročné, takže všem soutěžícím hodně štěstí při jejich zdolávání !!!

Zahájení turistické sezóny 2020

28.03.2020 10:00

Zahájení proběhne dne 28.3.2020 od 10 do 15 hodin na turistické základně BOBR v Berouně, ulice U Přívozu a nejbližším okolí.

Nevymýšleli jsme pro vás žádné trasy a proto si k nám naplánujte cestu podle svých sil.

 

Co vás u nás čeká?

  • Soutěže pro malé i velké.
  • Občerstvení, gril a oheň buřťák (buřty a občerstvení bude možno na místě zakoupit a tím nás podpořit).
  • Koncert světoznámé (zejména na Nižborsku) country skupiny Zátoka.
  • Prohlídka objektu předválečného lehkého opevnění.
  • Projížďka na kánoích.
  • Prohlídka historického centra Berouna s průvodcem.
  • Turistický fotokoutek.
  • Klábosení s kolegy turisty.

 

Prohlídky historického centra Berouna budou začínat v 10 a v 11 hodin u sochy Jana Husa na Husově náměstí v Berouně. Protože je možné na jednu prohlídku vzít maximálně 30 osob, prosíme zájemce, aby se objednávali na mailu ds.custer@seznam.cz.

 

Těšíme se na vás

Turistický oddíl mládeže

Bobr Beroun

 

Poznámka pro členy TOM Bobr

Tato akce je pro všechny členy oddílu povinná a každý bude zapojen do organizace této akce. Bližší informace dodáme co nejdříve. Sraz na základně pro čelny oddílu je v 09,00 hod. Konec akce do 16 hod. Podle toho, jak rychle uklidíme. Oběd a pitný režim na místě bude zajištěn.

 

Přerušení činnosti oddílu

14.03.2020 08:35

Vzhledem k mimořádným opatřením vlády v rámci nouzového stavu ČR v souvislosti s epidemií koronaviru rušíme do odvolání všechny oddílové schůzky a akce. Tato situace nás mrzí, ale nedá se nic dělat.

Průběžně vám budeme podávat infromace o případných změnách. Zrušeno je samozřemě i Zahájení turistické sezóny (akce pro veřejnost a ostatní turistické oddíly).

Dávejte na sebe pozor - jezte ovoce a zeleninu, pravidelně choďte na čerstvý vzduch a pořádně si myjte ruce.

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>