Tábor 2018 Pacifická železnice

PACIFICKÁ ŽELEZNICE

Letos se vydáme na americký divoký západ. Budeme stavět železnici a užijeme přitom spoustu dobrodružství a legrace.

Těšíme se na Vás.

 

TÁBOROVÉ INFORMACE

Vážení táborníci, vzhledem k nedostatku táborového personálu jsme nuceni letošní tábor udělat kratší, než jste zvyklí. Cenu jsme vypočítali tak, aby pokryla veškeré výdaje na provoz tábora a také obnovu a doplnění táborového vybavení. Veškerý personál tábora na táboře pracuje zadarmo.

Příjezd na tábor je pro táborníky 28.7. v 17 hod. a odjezd 5. srpna ve 12 hod. Doprava vlastní.

Instruktoři a starší členové oddílu pojedou stavět tábor již 27.července a na táboře zůstávají. Účastníci stavění se budou po dobu výstavby stravovat ze svých zásob.

Spát se bude ve velkých společných stanech odděleně dívky a chlapci. 

Stravování 5x denně + dokrmování hladovců. Vše pod dohledem zkušených vedoucích a zdatných kuchařek.

Cena a platba tábora

Členové oddílu se mohou přednostně přihlašovat do konce ledna. Potom se mohou přihlašovat i děti mimo oddíl. Vyplněnou a naskenovanou přihlášku zasílejte prosím na mail ds.custer@seznam.cz.

Cena tábora je pro členy oddílu 1500,- a pro nečleny 2000,-. Zálohu ve výši 1000,- nebo celou cenu tábora posílejte na účet 670100-2208807937/6210. Platby v hotovosti nejsou možné. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno účastníka tábora. Je možné individuálně domluvit splátky.    .   

Veškeré další informace ohledně tábora dostanete v  předodjezdových informacích, které budou zveřejněny na našich internetových stránkách www.tombobr.cz.

Další informace

  • Vzhledem k tomu, že je tábor pouze 8 dní nebudeme dělat návštěvní den a návštěvy rodičů na táboře jsou zakázány.
  • Nebudeme umožňovat předčasné odjezdy dětí z tábora. Narušuje to program. Pokud Vaše dítě nemůže být na táboře po celou dobu, nepřihlašujte ho.
  • Pomocníky na stavění tábora uvítáme a zajistíme jim pitný režim.
  • Pokud nám chcete pomoct s bouráním tábora (což by nám velice pomohlo), přijeďte v neděli ráno.
  • Na letošní závěrečný oheň prosíme nejezděte. Budeme při něm zakončovat celotáborovou hru.

Celotáborová hra

Téma letošní celotáborové hry je stavba Pacifické železnice. Každý účastník by měl mít jednoduchý kostým vhodný pro toto westernové téma. Můžete zvolit kostým kovboje, indiána, Mexičana, lovce atd. Kostýmy nemusí být dokonalé a potřebujeme je pro navození atmosféry divokého západu.

 

Všechny dotazy zodpovíme na tel.  605475267 -  D. Sklenář nebo e-mailu ds.custer@seznam.cz.

PŘEDODJEZDOVÉ INFORMACE

 

Předodjezdové informace pro

rodiče a děti

Letní tábor TOM Bobr Beroun

 

Pořadatel:

Turistický oddíl mládeže Bobr při TJ Lokomotiva Beroun z.s.

 

Celotáborová hra

Jako motiv letošní celotáborové hry je stavba Pacifické železnice v USA v dobách divokého západu. Táborníci budou rozděleni do part, které budou stavět pro společnost Union Pacific koleje ze čtyř měst. Která parta se dostane nejdřív do cíle, vítězí. Pro táborníky sežeňte westernový kostým. Může to být kostým kovboje, indiána, Mexičana. No zkrátka kostým, který bude zapadat do koncec19. století v USA.

 

Začátek tábora

Vlastní doprava přímo na místo konání tábora. Sraz na místě v 17.00 hod. v sobotu 28.7.2018. Stejně jako minulý rok, nejezděte až do tábora. Od závory v ulici Lesní táborníky na místo dopravíme táborovým vlakem. Pokud nevíte jak se na místo dostat, kontaktujte nás a my vás navedeme. V příloze tohoto mailu je mapa cesty na tábor. Stavebníci tábora odjíždějí již 27.7.2018. Čas a místo budou upřesněny.

 

Konec tábora

Vlastní doprava z tábora 5.8.2018 ve 12.00 na táboře.

 

Místo konání tábora - oddílové tábořiště nad Nižborem

 

Nedoporučujeme brát na tábor:

Šperky a jiné cenné věci, které nejsou na táboře nezbytně nutné.

 

Zakazujeme brát na tábor:

Alkohol, pyrotechniku, cigarety, zbraně (výjimkou je nůž), drogy snad nemusíme zmiňovat.

Dále je zakázáno na tábor vozit mobilní telefony a veškerou elektroniku (mp3, tablety atd.). Pokud si bude dítě potřebovat zavolat rodičům, bude k dispozici telefon hlavního vedoucího. Stejně tak rodiče mohou volat na tento telefon. Dále je zakázáno na tábor brát s sebou jídlo včetně sladkostí a pití.

 

Kapesné:

Doporučujeme 200,-.

 

Jídlo:

Naše kuchyň připraví pět jídel během dne. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a pro opravdové hladovce bude i druhá večeře. Nikoho, kdo bude mít hlad, v kuchyni neodmítneme. Jídelníček máme po letech táboření vyzkoušený a vychytaný.

 

Spaní:

Spát se bude ve velkých stanech pro více osob na skládacích postelích. Odděleně chlapci a děvčata.

Po zkušenostech z minulých let, kdy v noci teploty klesly ke 4 stupňům upozorňujeme, abyste dětem dali opravdu TEPLÝ spacák a pro jistotu deku. Stačí obyčejná vlněná nebo fleecová. Karimatky pod spacák dejte dětem buď pěnové, nebo samonafukovací. Nedávejte jim tzv. alumatky s hliníkovou fólií. Trhají se a nedrží na posteli.

Hygiena:

Tábor je zásobován pitnou vodou jak pro pití a vaření, tak pro osobní hygienu. Každý druhý den je povinné sprchování (v případě nutnosti i častěji) v naší komfortní sprše s teplou vodou.

 

Návštěvy:

Letos vzhledem k tomu, že tábor je kratší, návštěvy rodičů neumožňujeme. Prosíme tedy rodiče, aby se pokusili bez svých ratolestí týden vydržet a přijeli si pro ně až v neděli 5.8. Pokud byste nám chtěli pomoci s bouráním tábora, přijeďte v 9 hod., pokud nemůžete tak ve 12 hodin. Toto se samozřejmě netýká rodičů, kteří jsou členy oddílu.

 

Pošta:

Pokud budete posílat dopisy, pohledy nebo balíčky, posílejte je na adresu Tábor TOM Bobr , Jméno adresáta, Do Jasánek 129, Nižbor 26705.

 

Platba tábora:

Doplatek ceny tábora posílejte na stejné číslo účtu jako zálohu 670100-2208807937/6210. Do poznámky uveďte za koho platba je.

 

Kudy k nám?

K táboru se nejsnadněji dostanete tak, že v Nižboru vyjedete kolem Sklárny až do horní části Nižbora – Žlubince, odbočíte do ulice Lesní a pojedete až k závoře.

 

Na konec

Je možné, že jsme něco zapomněli a tak pokud nás ještě něco napadne, dáme vám vědět. Veškeré dotazy směřujte na hlavního vedoucího tábora Daniela Sklenáře – Custera tel. 605 475 267, mail ds.custer@seznam.cz.

 

 

Oblečení:

 Spodní prádlo a ponožky na každý den.

 Spací oblečení

 Pokrývka hlavy

 Členové oddílu oddílovou uniformu (čepice nebo klobouk, zelená košile a šňůra s píšťalkou). Ostatní účastníci zelenou košili.

 Pláštěnka nebo pončo (nepromokavé bundy za pláštěnku nepovažujeme)

 Bunda

 Svetr nebo mikina 2ks

 Dostatek triček

 Dlouhé kalhoty 2ks

 Kraťasy 2 ks

 Plavky

 Pevná obuv

 Sportovní obuv

 Sandály

 Gumovky

 Pytel na špinavé prádlo

 

Množství oblečení je pouze orientační a základní. Sami posuďte, zda nepřibalit oblečení více. Týká se hlavně spodního prádla. Zimní bundy opravdu přibalovat nemusíte.

Osobní hygiena:

 Sprchový gel

 Kartáček na zuby

 Pasta na zuby

 Ručník

 Krém na opalování

 Repelent

 Papírové kapesníky

 

Ostatní vybavení:

 utěrka

 označený hrnek (plech nebo plast)

 3 ramínka

 šátek

 KPZ (vybavená !!!)

 lékárnička

 tužka

 píšťalka

 poznámkový blok

kvalitní svítilna + náhradní zdroje

 nůž

 5 hadrových koulí

 karimatka

teplý spacák

deka

 polštářek

 kartička zdravotní pojišťovny

 malý batoh na výlety

 lahev na pití

 seznam všech věcí

 

Pokud si myslíte, že nám v seznamu něco chybí, kontaktujte nás prosím. Spací pytel by měl být opravdu teplý a vyzkoušený, protože i v létě mohou být noci opravdu chladné.

Ešus ani jinou nádobu a příbor si neberte. Máme nádobí i příbory pro každého. Dále budete potřebovat kartu zdravotního pojištění, léky, které užíváte a s písemnými instrukcemi je předáte zdravotníkovi tábora.

Všechny věci si dejte do jednoho velkého kufru. Batoh nedoporučujeme, protože se v něm špatně hledá a udržuje pořádek. Pokud nevíte, co patří do KPZ a lékárničky, najdete to na našich stránkách www.tombobr.cz

 

Pokud si myslíte, že nám v seznamu něco chybí, kontaktujte nás prosím. Spací pytel by měl být opravdu teplý a vyzkoušený, protože i v létě mohou být noci opravdu chladné.

Ešus ani jinou nádobu a příbor si neberte. Máme nádobí i příbory pro každého. Dále budete potřebovat kartu zdravotního pojištění, léky, které užíváte a s písemnými instrukcemi je předáte zdravotníkovi tábora.

Všechny věci si dejte do jednoho velkého kufru. Batoh nedoporučujeme, protože se v něm špatně hledá a udržuje pořádek. Pokud nevíte, co patří do KPZ a lékárničky, najdete to na našich stránkách www.tombobr.cz

 


 

PŘIHLÁŠKA

prihlaska 2018.doc
prihlaska 2018.pdf